Saygıdeğer velilerimiz, sevgili çocuklar ve gençler;

Kurumumuz; öğrencisinden, velisine, hatta misafirine kadar herkese karşı sıcak ilgisi, etkin eğitimi ve terapi hizmetleri, idarecileri, personeli ve uzman eğitimci kadrosu,  hizmet kalitesi bakımından İstanbul’daki sayılı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinden biridir. Sevgi, ilgi, güler yüz, saygın iletişim, dürüstlük, dakiklik ve geribildirim, gelişime açıklık, mesleki yeterlilik vb. özellikler veli ve öğrencilerimizin memnuniyetini sağlamaya yönelik temel hizmet prensiplerimizdendir. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinin işlevlerini, neler yaptığımızı, nasıl yapmakta olduğumuzu web sayfamızın bölümlerini incelediğiniz zaman görebileceksiniz. Özetle, merkezimizde gelişimsel yavaşlığı, geriliği, öğrenme problemi, bireysel farklılığı, fiziksel yetersizliği veya terapi ihtiyacı olan; bebeklik, çocukluk ve gençlikten yetişkin yaş düzeyine kadar aralıktaki bireylere bireysel özel eğitim, fizyoterapi, psikolojik destek hizmetleri vermekteyiz. Özel eğitim, terapi ve psikolojik danışma vb. hizmetlerimizi seans usulüne göre vermekteyiz. Bunun yanı sıra ailelere de çocuklarının gelişim, öğrenme, eğitim ve rehabilitasyonuna nasıl destek verecekleri yönünde eğitimsel, psikolojik ve sosyal yönlerden destek hizmetleri vermekteyiz. Öğrenci ve velilerimizi bulundukları adreslerden hosteslerimiz eşliğinde, ücretsiz sunduğumuz servislerimizle almakta, seans sonunda yine servislerimizle adreslerine bırakmaktayız. Diğer yandan bütün bunları yaparken, periyodik olarak düzenlediğimiz çeşitli sosyal etkinlikler sırasında birlikte, hoş ve eğlenceli vakitler geçirmekte ve böylelikle bilhassa öğrencilerimizin ve ailelerinin moral düzeyini yüksek tutmaya çalışmaktayız.

Değerli anne-babalar;

Erken teşhis her zaman oldukça önemlidir. Problemler küçükken çözümü daha kolay olur. Ağaç yaşken eğilir misali çocuklar küçükken daha kolay eğitilir. Büyüdükçe eğitimi zor ve karmaşık bir hal alır. Gelişimsel geriliği veya farklılığı olan çocuk büyüdüğünde bu problemine başka psikolojik ve sosyal problemler de eklenir. O yüzden ailenizde veya çevrenizdeki çocuklarda dikkatinizi çeken bir durum fark ettiğinizde derhal bir uzman desteği alınız, eğer fark ettiğiniz çocuk yakınınızın ise onlara uzman desteği öneriniz. Biz bu konuda ücretsiz çocuk değerlendirme hizmeti vermekteyiz.  Hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Zararın neresinden dönerseniz kârdır misali, erken hareket etmek çocuğunuza ve kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliktir. Umutlu ve inançlı olmak, yılmamak, çalışmak, çocuğunuzu tanımak, onun için araştırmak ve kendini geliştirmek, hatta eğitimi boyunca çocuğunuzla çalışmak ve yeni şeyler öğrenmek erdemli, faydalı bir davranıştır. Bu arada sac ayağının üç ayağı, öğrenci, aile ve öğretmendir (okuldur).  Bunlardan sadece birinin veya ikisinin çabası eksik kalır. Başarı ve kazanım bunların her üçünün de birlikte, eşgüdümlü, düzenli, dakik çalışmasıyla gerçekleşebilir. Bu nedenle çocuğunuza nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenmeniz, bu konuda uzmanlarımızdan yardım almanız yararınıza olacaktır.

Her ne durumda olursa olsun, çocuğunuz sizin umudunuzu, çabanızı, moral ve motivasyonunuzu fark edebilmekte ve bundan etkilenmektedir. Bu yüzden sizin özgüvenli, moralli olmanız oldukça önemlidir ve bunu korumaya çalışmalısınız. Bu bakımdan istediğiniz konularda eğitimcilerimizden ve psikolojik danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Sorunlarınızı paylaşabilir, sorularınızı rahatlıkla sorabilirsiniz. Bizler sizlere ve çocuklarınıza bir yaşam koçu gibi rehberlik etmekten gurur duymaktayız. Ayrıca, destek eğitim ve terapi ücretlerinizi karşılayan devletimiz, belediyelerimiz ve STK’larımız da sizlere önemli çeşitli destekler vermektedir. Biz de tüm personelimiz olarak yanınızdayız, hizmetinizdeyiz. Yani asla yalnız değilsiniz. Birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu ve umutlu yarınlar diliyor, sizleri tüm kadromuz adına saygıyla ve hürmetle selamlıyorum.

Saygılarımla.

Aysun KOCADAĞ
Müdür